Aktif karbon

analogları

 • Paketlenmiş kömür (tabletler) allohol
 • Yunienzim
 • Karbopekt

Diğer enterosorbantlar toksinleri gidermek için kullanılabilir.

fiyat

: 45 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * : 45 s.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

cole11 Aktif karbon, en yaygın ve uygun fiyatlı enterosorbentlerden biridir (zararlı maddeleri bağlayan ve vücuttan çıkarılmasını destekleyen ilaçlar). Çeşitli bileşik tiplerini absorbe etme özelliği ile karakterizedir:

 • ağır metal tuzları;
 • alkaloidler;
 • farklı kökenli toksinler;
 • gazlar;
 • salisilatlar;
 • barbitürikler;
 • fenolik türevler;
 • glikozitler vb.

Adsorbe ek olarak vücut üzerinde detoksifikasyon etkisi vardır. Minimal yan etkilere bağlı olarak, sıklıkla bir antidiarreal ajan olarak reçete edilir.

Alerjiler için kullanım özellikleri

Kaşıntılı cilt Ayrıca, bu sorbent, daha agresif aktif maddelerle antihistaminik ilaçlara alternatif olarak alerjilerin karmaşık tedavisi için önerilmektedir.

Bu durumda dozaj, 10 kg başına 1 tablet kömür oranında belirlenir. günlük ağırlıklar. Örneğin, kilonuz 80 kg ise, 8 tablete ihtiyacınız vardır (sabah 4 ve akşam 4).

Günlük alım oranını sabah ve akşam olmak üzere 2 doza bölmeniz önerilir.

İlacın antialerjik özelliklerinin tam olarak ortaya çıkması için, tabletlerin yutulmaması, su ile yıkanması ve iyice çiğnenmesi gerekmektedir. Dişlerin ve dilin gri rengi korkmamalıdır - kömür tortuları ağzı çalkalayarak kolayca çıkarılabilir.

Kullanım endikasyonları

Aktif karbon, gastrointestinal sistemin donanım muayenesi ve aşağıdaki sendromların ve patolojilerin mevcudiyetinde gaz oluşumunu azaltmak için kullanılır:

 • çeşitli faktörlerin (düşük kaliteli gıda alımı, kemoterapi ve radyoterapi, ilaç zehirlenmesi, alkol zehirlenmesi, vb.) arka planı karşısında gelişen bedenin zehirlenmesi;
 • bozulmuş sindirim fonksiyonu;
 • fermantasyon ve çürüme eşliğinde sindirim sistemi hastalıkları;
 • bir dizi hastalıkta toksik sendrom (salmonelloz, dizanteri);
 • akut ve kronik viral hepatit;
 • kronik böbrek yetmezliği;
 • kronik kolesistit;
 • midenin artan asitliği;
 • bronşiyal astım.

Kontrendikasyonlar

Kömür tablet portre İlacın kullanımı bağırsak motilitesini (atoni), bağırsak kanamasını azaltarak, gastrointestinal sistemin aktif karbon ve ülseratif patolojilere aşırı duyarlılık için tavsiye edilmez. Ayrıca etkinliğini azaltarak mide bağırsak sisteminin mukoza zarına etki eden ilaçlarla eş zamanlı tedavide aktif karbon kullanımı önerilmemektedir.

Aktif karbon plasentadan kanın içine nüfuz edemez, bu nedenle hamilelik sırasında zehirlenme tedavisi izin verilir. Ama hatırlanmalıdır ki, aktif karbonun uzun süreli kullanımı, anne gövdesinden ve faydalı maddelerden gelen toksinlerin "sifonları" ile birlikte, embriyonun dokularının normal oluşumu için çok önemlidir. Bu nedenle, ilacı almak zehirlenme belirtileri giderildikten hemen sonra durdurulmalıdır.

Doz ve Yönetim

Avuç içinde siyah hapları Tabletler bir hap ve içme suyu çiğnemek suretiyle alınır. Bir poşet içinde sıvı bir süspansiyon olarak üretilen aktif karbon, yarım bardak su başına 1 poşet oranında karıştırılmalıdır.

Zehirlenme için klasik günlük doz, 10 kg başına 1 tablettir. ağırlık. Terapötik amaçlar için, dozaj, spesifik hastalığa bağlıdır ve ilgili doktor tarafından reçete edilir. Kronik bir seyir ile karakterize hastalıklar için tedavi süresi, en fazla 14 gün, akut - 5 gündür.

Yan Etkiler ve Aşırı Doz

Aktif karbon en zararsız sorbentlerden biri olarak kabul edilir, ancak düşüncesizce alınmamalıdır. Tedavi seyrinin süresinin aşılması, yararlı maddelerin emilimindeki azalmaya bağlı olarak hipovitaminozis ile doludur. Günlük dozu aşmak kabızlığa neden olabilir, normal fazlalık mide-bağırsak sisteminin mukoza zarlarının aşındırıcı lezyonlarına yol açabilir.

Kompozisyon ve farmakokinetik

Preparatın aktif bileşeni, organik karbon içeren malzemelerden elde edilen aktif karbondur. İlacın 1 tablet 250 mg içerir. aktif madde. Aktif kömür kan içine emilmez, bileşenlere ayrılmaz. Sindirim sistemi yoluyla vücuttan tamamen ortadan kaldırılma süresi 24 saattir.

Hangover Sendromunu Önleyin

006 Aktif karbon, sadece vücuttaki asetaldehitin alkol zehirlenmesinin ana ürününün çıkarılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir ziyafet öncesi ilacı ilk önce alkolün parçalanma ürünleri ile zehirlenmeyi önler. Bu durumda, madde yıkıcı etkilerine başlamadan önce alkolün çürümesinin bileşenlerini bağlamaya ve emmeye başlar. Asetaldehitin hızlı nötralizasyonu, baş ağrısının ve mide ağrısının klasik semptomlarının ortaya çıkmasını önler.

En iyi etkiye ulaşmak için tüm bayram süresince aktif kömürün alınması tavsiye edilir (saatte 2 tablet). İlacın ilk dozu, içilmeye başlamadan önce en fazla 15 dakika alınmalıdır. Tavsiye edilen günlük dozu (10 kilogram başına 1 tablet) aşmamalısınız.

Zehirlenmeyi önlemek için en iyi yolun alkol içmemesi gerektiğini unutmayın;)

Kilo kaybı için aktif kömür - gerçek mi efsane mi?

banyo tartıları Kilo kaybına adanmış forumlarda, obezite ile mücadele için bir yöntem olarak aktif karbonun etkinliği konusunda sıklıkla aktif bir tartışma vardır. Bu tekniğin temeli, hayranlarının güvencelerine göre - ilacın adsorbe edici özellikleri.

Aslında aktif karbon, vücuttan farklı madde gruplarına bağlanabilir ve çıkarılabilir, ancak çok küçük bir miktardır.

Basitçe söylemek gerekirse, bir kilogram yiyecek yemek ve emilimini beş gram kömür ile azaltmak imkansız. Aşırı doz da kabızlığa ve diğer gastrointestinal sorunlara yol açar.

İştahı aktif kömürle öldürmek mümkün mü? Deneyenler bunun mümkün olduğunu, ancak uzun sürmeyeceğini söylüyorlar.

Bu nedenle, aktif karbon üzerinde kilo vermek işe yaramaz, büyük olasılıkla bu "diyet" kabızlık sona erecek.

Aktif karbon ile diş beyazlatma

dişlere kömür makarna İlacın uzun yarar listesine diş beyazlatma etkisini uygular. Aşındırıcı özellikleri nedeniyle, emaye yüzeyinden uzun süre birikmiş plakları temizleyebilir. Profesyonel diş temizliğine tam teşekküllü bir alternatif olarak aktif karbon dikkate alınmaz, ancak evde en etkili ve en güvenli beyazlatma yöntemlerinden biridir.

İlacı bir ağartma maddesi olarak kullanmanın 2 ana yolu vardır:

 • çiğneme tabletleri (prosedürün sonunda ağzını bolca yıkamalı);
 • toz haline getirilmiş tabletlerin diş macunu ile karıştırılması (bütün tüpü bir kerede karıştırmamak, ancak porsiyonlarda, 1 diş temizliğinde 1 tablet oranında).

Bu ağartma yönteminin, iki haftada bir kez maksimum kullanımına izin verilir. Kullanım sıklığının kötüye kullanılması, diş emaye ilacının incelmesinin belirli bir aşındırıcı etkiye sahip olmasına yol açabilir.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Aktif kömür, herhangi bir ilk yardım çantasında bulunabilir - evde, en azından çalışırken, en azından bir arabada. Bu araç iki kez harika yardımcı oldu. Hamilelik sırasında ilk kez, korkunç meteordan (bu gibi ayrıntılar için özür dilerim) acı çektiğimde. Doktor hemen aktif kömürü reçete. Benim pozisyonumda, sadece şişkinlikten değil, aynı zamanda mide ekşimesinden de kurtuldu. Her ne kadar arkadaşım da aynı sorundan hamilelik sırasında alsa da, etkinin zayıf olmasına rağmen şikayetçi oldu. Görünüşe göre, her şey bireyseldir. İkinci kez siyah haplar beni diatezden bir çocukla kurtardı (kızım emzirildi). Her ikimize de bir alerjist atandı, bu da beni çok şaşırttı, ama “merhem olan merhemler, ama sebebi içeride!” Dedi. Şaşırtıcı bir şekilde, o haklıydı. Dört ay boyunca, Dotsya tarafından yasaklanmış bir şey olsa bile, alerjiler ortaya çıkmaz. Anna (Moskova)

İnternette aktif karbon ile diş beyazlatma hakkında okudum. Makale madencilerin örneğini gösterdi - her zaman beyaz-beyaz dişler var. İş arkadaşlarım ve ben hala işte güldüm. Ve sonra bir şekilde dişçiye gittim ve aktif odun kömürünü sordum. Doktor böyle bir yöntemin uzun süredir var olduğunu doğruladığında çok şaşırdım ve işe yarıyor. Her şey çok basit: aktif karbondan bir tablet alın ve mümkün olduğunca uzun süre çiğneyin (yutmaya gerek yoktur). Sonra bütün ağız siyah olacak, ama korkutucu değil. Ağzınızı iyice durulayın ve voila, dişleriniz beyazdır, bir Hollywood yıldızı gibi. Veronika (Murmansk)

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.