Jel cila için alerji

tırnak cilası Tırnakları jel cila ile inşa ettikten ve örttükten sonra, tamamen sentetik bileşimde tehlikeli bileşenlere karşı alerji ortaya çıkabilir.

Böyle bir reaksiyonun semptomları genellikle periyodik uygulama ile başlangıç ​​prosedüründen 2-4 ay sonra ortaya çıkar.

Seyrek olarak, ama aynı zamanda alerji belirtileri fonların uygulanmasından hemen sonra ortaya çıkar.

Jel cilaya karşı alerjik bir reaksiyon, bina prosedürünü tamamen terk eder. Uyaranlara karşı antikorlar sonsuza kadar insan vücudunda kaldığından, bir mola mevcut durumun bir yolu değildir.

Reaksiyonun nedenleri

Hoş olmayan alerji belirtileri genellikle aşağıdakiler nedeniyle ortaya çıkabilir:

 • cilt üzerinde jel cila, ideal olarak, sadece tırnak plağına dokunmalıdır;
 • Belli bir üretimin kalitesiz araçlarının kullanılması;
 • tırnak plağının üst tabakasını dikkatli bir şekilde çıkarmayın veya manikürü çıkarırken hasara yol açmayın;
 • Jel cila saklama koşullarına uyulmaması ve kimyasal formülündeki değişiklikler.

kimyasallar Alerjiler, yüksek hassasiyet ve kuru ciltli insanlara en hassas olanlardır. Jel polishinin aşağıdaki bileşenleri üzerinde böyle bir reaksiyon meydana gelebilir:

 1. Toluen (Toluen), pürüzsüz uygulaması için vernik bileşiminde kullanılan bir çözücüdür. Ek olarak, bu madde alerjilerin ortaya çıkmasına neden olur. Solunum yolunda bir kez de, merkezi sinir sistemini etkiler, bazen bulantıya neden olur;
 2. Rosin (Colophonia resina) - renk kaplamanın temeli;
 3. icat edilen metakrilat (İzobenzil metakrilat). Pek çok ülkede yasak olmasına rağmen, çoğu vernik dahil. Şiddetli alerjilere neden olabilir. Bu madde tırnak plağını epeyce agresif bir şekilde etkileyebilir;
 4. Formaldehit (türevleri) kaplamanın sertleşmesinden sorumludur, güçlü bir kanserojendir.

Bu maddeler jel cilalarının çoğunluğunun bir parçasıdır, bu nedenle alerjik bir reaksiyon, iyi bilinen markaların pahalı ürünleri ve genellikle Çin'de yapılan ucuz muadilleri tarafından uyarılabilir.

semptomlar

parmak alerjisi Alerjik reaksiyon, bağışıklık sisteminin spesifik bir irritana cevabıdır.

Bir alerjen olarak jel cilasının bileşenleri, cilde temas ettiğinde veya buharları solunduğunda vücuda girebilir. Bu nedenle temas ve solunum alerjilerini paylaşın.

İlkinin tezahürü, ellerin cildinde başlar, vücudun diğer kısımlarını kapsayabilir. Genellikle yüzünde, boyunda görülür.

Temas alerjisi için:

 • periungual bölge kızarır ve iltihaplıdır;
 • deride sıvı ile dolu küçük kabarcıklar ortaya çıkar ve kaşıntı ve güçlü bir şekilde patlar;
 • parmaklarda küçük parlak kırmızı döküntüler görülür;
 • parmak ve avuç derisi çok kaşıntılıdır, bu alanlarda yanma hissi vardır;
 • cilt kuvvetle, pul ve pul pul dökülür;
 • çatlaklar görünür;
 • şiddetli formda, tırnak plakaları soyulmuş, onların deşarj - tırnak yatağı maruz kalmaktadır.

Tüm bunlar büyük rahatsızlık getirir ve yaşam kalitesini etkiler. Ellerin görünümü, yanık sonrası bir cilt durumuna benzemektedir.

Bir alerjik reaksiyonun solunumsal görünümü hem müşteride hem de tırnak servis üstadı içinde görülebilir, çünkü her biri zararlı buharlarda nefes alır. Bu belirtiler bu alerji formunu belirlemeye yardımcı olabilir:

kız gözlerini losyonları

 • gözlerin etrafında şişme var;
 • sulu gözler;
 • kızarıklık ve kaşıntı, boğaz gözleri;
 • boğaz ağrısı;
 • öksürme , hapşırma;
 • Gözlerin, dudakların, dilin mukoza zarlarının şişmesi vardır;
 • kaşıntılı burun ve burun akıntısı ;
 • nefes almada zorluk.

Solunum alerjisi belirtileri, temasın belirtilerinden çok daha tehlikelidir. Bunun nedeni kontakt dermatitin semptomlarının sadece belirli bir rahatsızlık verebilmeleri, ancak kişinin hayatını tehdit etmemeleridir. Solunum yolu alerjisi, genel anjioödeme yol açabilen mukozal ödemin ilerlemesi olabilir.

Not: Quincke ödem cilt, kas dokusu, mukoza zarının ciddi ödemi ile birlikte, alerjik bir reaksiyonun akut, yaşamı tehdit eden bir durumdur.

Jel cilaya temas eden alerjiler, fungal cilt lezyonları veya ekzema ile karıştırılabilir. Bu koşulların tedavisi çok farklıdır, bu nedenle tahriş edici tanımlamak, belirli testleri ve analizleri geçmek için bir alerjistle temasa geçmelisiniz.

Hangi eylemleri yapmalı?

Alerji belirtilerinin keşfinden hemen sonra yapılması gereken ilk şey, çivi örtüsünü çıkarmak için manikür ustasına başvurmaktır. Bu uyaran ile temastan kaçınmak için gereklidir.

Bu önemli! Solunumsal alerjik reaksiyon sırasında anjioödem şüphesi varsa, bir ambulans çağırmalısınız. Doktorlar intramüsküler veya intravenöz antihistaminler ve saldırının başlangıcını durduran antishock ilaçları enjekte edeceklerdir.

Tırnak plakasına zarar vermeden jel cilası çıkarmakta deneyiminiz varsa, bu prosedürü evde yapabilirsiniz.

O zaman alerjisten teşhis almanız gerekir. Böyle bir reaksiyonun gerçekten de jel lehimin bileşenlerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için testler yazacaktır.

Test ve örneklerin sonuçlarına göre, aşağıdaki ilaçlar reçete edilebilir:

 1. antihistaminikler ( Tavegil , Zirtek , Suprastin , Kestin , Loratadin , Cetrin ve diğerleri) - alerjik reaksiyonları rahatlatır, kaşıntı ve şişlik ortadan kaldırır. Tedavi kursu 10 günü geçmez;
 2. blisterlerin, çatlakların, yaraların ve kızarıklığın - kortikosteroid ve hormonal merhemlerin, örneğin Advantan, Hydrocortisone , Prednisolone'un yağlanması için. Bu ilaçlar sadece reçete ile kullanılmalıdır;
 3. bağışıklık sistemini güçlendirmek için vitaminler.

papatya kaynatma Gıda alerjenlerini içermeyen özel bir diyet de reçete edilebilir: turunçgiller, kırmızı meyveler, süt ürünleri, çikolata, fındık, kızarmış ve baharatlı.

Halk ilaçları papatya, dizi, calendula ve meşe kabuğu ile banyo kaynatma etkili araçlar vardır. Hastalık akut ise, su ile temas dışlanır.

Genel öneriler

Bu çare için tedavi edilen alerjiden sonra bile jel cila uygulamasına değmez. Tekrarlanan bir prosedür, ilk defadan daha güçlü bir reaksiyon gerektirebilir. Sadece etkilenen alan genişlemeyecek, aynı zamanda kaşınma, iltihap kaynaklı ağrı gibi hoş olmayan duyumlar da daha yoğun hale gelecektir.

Alerjik belirtilerin ortadan kaldırılmasından sonra düzenli vernik de bir süre kullanılmamalıdır - tırnaklarınıza iyileşme fırsatı vermeniz gerekir.

Ev işlerini yaparken alerjilerin alevlenme aşamasında, su ve deterjanlarla temastan kaçınmak için eldiven kullanmak gerekir.

Önleyici tedbirler:

 1. Eğer böyle bir vernikten yararlanma tecrübeniz varsa, araç seçiminde ciddi bir yaklaşım gerekir. Şüpheli üretim ve kaliteye sahip bir ürün elde edememek için internette ve bilinmeyen yerlerde satın almayın. Cilt ile temasından kaçınmak için tırnak plakasını kaplarken;
 2. Etikete her zaman kompozisyonun ve vernik saklama koşulları hakkında bilgi vermeli ve bu tavsiyeleri göz ardı etmemelisiniz;
 3. İşyeri her zaman temiz olmalı, sık sık işlenmeli;
 4. Jel cila kullanarak deneyim yokluğunda, prosedür sadece bir profesyonel tarafından yapılmalıdır;
 5. sinirsel aşırı gerilim durumunda, jel oje ertelenir, zihinsel durum stabilize olur, çünkü bu, bir alerjik reaksiyonun daha sık görüldüğüne dair kararsızlığı ile birlikte olur.

Jel cilaya alternatifler

tırnak cilaları Alerjik reaksiyonun ortaya çıkmasını veya tekrarlanmasını önlemek için, bileşimlerinde daha az miktarda toksik madde bulunan bilinen bir araç seçmelisiniz. Uzmanlar aşağıdaki alternatifleri önermektedir:

 • CND'den Vinylux dayanıklı vernik - yaklaşık 7 gün sürmektedir. Üreticiler toolaol, dibutil ftalat, formaldehit türevleri içermediğini iddia ediyorlar;
 • Geleneksel ve modelleme verniğinin özelliklerini birleştirerek CND'den gelen vernik-hibrid Shellac. Vinylux simgesi 7Free ile işaretlenmiş. Bu, bileşimde toksik maddeler içermediğini gösterir;
 • Parlak cila ile geleneksel verniklerin kullanımı. Bu şekilde oluşturulan tırnaklar, pratik olarak jel verniğiyle kaplı olanlarla aynıdır;
 • ABD'de yapılan Kırmızı Halı, ev uygulamaları için uyarlanmıştır. Uzmanlar, aletin güvenli olduğunu ve doğal tırnakları bozmadığını söylüyor. Bu sayısız yorum tarafından onaylanmıştır.

Sunulan tüm vernikler, bir koşul altında alerjik reaksiyona neden olmaz veya nadiren meydana gelmez: bunlar, markanın resmi temsilcisinden satın alınan orijinal ürünlerse.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.