Aerius

analogları

Aerius - haplar ve şurup

hatta antihistaminikler

fiyat

456 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * 456 s.

Nereden alınır:

kullanma talimatları

Şurup 1 yıl arası çocuklar için izin verilir.

Tabletler 12 yaşındaki yetişkinler ve çocuklar için izin verilir.

Endikasyonları

Tıbbi ürünü "Aerius" için belirtilir:

Algoritma uygulama ve doz

tabletler:

Blister çekim Yetişkinler ve çocuklar 12 yaşındaki: günde bir kere 1 tablet (5 mg) eklenmiştir.

ilaç aynı saatlerde, yemek bakılmaksızın gerçekleştirilir. Tablet çiğnenmiş ve bol miktarda su ile yıkanmış değildir. Tedavi süresi hastalığın şiddetine ve nasıl meydana geldiğini bağlıdır.

allerjik rinit semptomlarının kaybolması durumunda, ilaç kesildikten. Ancak, tedavi hastalığın ikinci dönüş sırasında devam edilmelidir. Tabletler aynı zamanda sürekli olarak uygulanır, ancak bu yalnızca bir süre için zaman bir alerjen olan hasta iletişim.

şurup:

Siropchik Çocuklar için Kabul edilebilir günlük doz:

  • 1-5 yıl - 1.25 mg;
  • 6-11 - 2,5 mg;
  • 12 yaş - 5 mg.

Kabul edilebilir günlük yetişkin dozu, 5 mg (10 mi) 'dir.

Şurup alımı unundan, bağımsız bir şekilde gerçekleştirilir.

Kontrendikasyonlar

o yaşamı tehdit reaksiyonlar aşırı duyarlı ilaç alerjik ya da alerjik olmayan kökenli olan kışkırtmak gibi Hazırlanması "Erius", birine artırılmış hassasiyet veya ilacın başka bileşeni olan hastalarda kontrendikedir.

"Aerius" idrarla atılır beri böbrek hastalığı ve görevlerini ciddi ihlali muzdarip hastalar, dikkatli arttırılmalı ve sadece reçete üzerinde bu ilacı almaya.

Bileşiminde Şurup belli kalıtsal hastalıkları olan kişiler üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir basit şeker ihtiva etmektedir.

yan etkiler

sirop-erius yorgunluk, baş ağrısı, ağız kuruluğu dahil edilmedi.

Bilirubin ve karaciğer enzimlerinin konsantrasyonu artar, taşikardi, çarpıntı, (anafilaksi ve deri döküntüsü gibi), alerjik tepkiler gözlemlemek için nadiren mümkündür.

Çocuğun vücudunda Şurup böyle ishal, ateş ve uykusuzluk gibi yan etkilere etkileyebilir. Gençler ve yetişkinler yorgunluk, baş ağrısı, ağız kuruluğu söylüyorlar.

daha nadir vakalarda hastalar baş dönmesi, uyku hali, çarpıntı, taşikardi, bulantı, kusma, karın ağrısı, ishal, alerjik reaksiyonlar (anjiyoödem, anafilaksi, döküntü, kaşıntı, ürtiker) yakınırlar. Buna ek olarak, zaman zaman, serum bilirubin ve karaciğer enzimlerinin bir artış vardır.

yapı

Film kaplı tabletler 1 tablet
Etkin madde:
desloratadin 5 mg
Yardımcı maddeler:
MM 28 mg
kalsiyum hidrojenfosfat dihidrat 53 mg
talk 3 mg
mısır nişastası 11 mg
Kabuk filmi:
Opadry Mavi (hipromelloz, makrogol, laktoz monohidrat, mavi alüminyum vernik, titanyum dioksit) 6 mg
Opadry Clear (makrogol, hipromelloz) 0.6 mg
Karnauba balmumu, beyaz balmumu 0.005 mg

şurup 1 mi
Etkin madde:
desloratadin, mikronize 0.5 mg
Yardımcı maddeler:
sakaroz 490 mg
sorbitol 150 mg
propilen glikol 100 mg
Sodyum sitrat dihidrat 1.26 mg
sodyum benzoat 1 mg
san boya "Zap" 0,023 mg
sitrik asit 0.5 mg
disodyum edetat 0.25 mg
lezzet №15864 0.75 mg
arıtılmış su 1 ml'ye

Farmakokinetik

aerius141 tabletler ve şurup - - biyolojik olarak eşdeğerdir karşılaştırmalı çalışmalar desloratadin dozaj biçimleri olduğunu bulduk. Aktif madde "Aerius" ilaç gastrointestinal sistem tarafından emilir ve sindirimden sonra 30 dakika içinde, plazmada tespit edilir.

5 mg veya desloratadin 7.5 mg bir dozda tek bir ilaç uygulamasından sonra 2 ve 6 saat (3 saate ortalama) arasındaki dönemde plazmada maksimum konsantrasyona oluşur.

Aktif bileşen "Erius" ilaç yoğun gövde ve idrar (% 2) boşaltılan dozun ve bir glukuronit bileşiği olarak dışkılar (en fazla% 7) yalnızca küçük bir bölümü metabolize edilir. 20-30 saatlik yarılanma ömrü.

farmakodinami

Etken madde "Erius" ilaç (desloratadme):

  • Bu, alerjik reaksiyonların gelişmesini önler ve onlar için daha kolay hale getirir
  • Bu protivoekssudativnoe ve kaşıntıyı önleyen eylemleri vardır
  • Bu kılcal damarların geçirgenliğini azaltır,
  • , Ödem ve düz kas spazmı gelişimini önler
  • Bu, uyuşukluk neden olmaz
  • Bu santral sinir sistemi ve psikomotor hız tepkileri etkilemez.

"Erius" alerjik reaksiyonların çeşitli engelleyerek, (en çok 24 saat), uzun anti alerjik ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir.

yutulması sonrasında ilaç bir gün 30 dakika boyunca hareket etmeye başlar.

hamilelik ve emzirme sırasında kullanılması

uyuşturucu kullanımını çocuk doğurma sırasında, "Aerius" Çünkü bu dönemde bu ilaçların klinik güvenlik kullanılamaz kontrendikedir.

Aktif madde (desloratadin) bileşimine giren insan sütü elde edilir, çünkü HBV sırasında hazırlanması "Erius" kullanımı kontrendikedir.

aşırı doz

erius_3 beş kez herhangi belirtilerin ortaya çıkmasına yol açmadı önerilen dozunun aşılması. Klinik çalışmalar, kardiyovasküler sistem istatistiksel olarak anlamlı ve klinik olarak değişime neden olmamıştır iki hafta 20 mg doz yetişkin ve desloratadinin ergenlerin bu günlük kullanım göstermiştir.

10 gün ciddi yan etkileri QT aralığının uzaması ve görünüm gözlenmiştir tespit için, 9 kat önerilen doz 45 mg / gün dozunda, ilacın "Erius" kullanımı klinik-farmakolojik çalışma.

Büyük miktarlarda içindeki ilaçların rasgele kullanımı olsaydı, o zaman derhal doktorunuza başvurmalısınız. İlk yardım - mide yıkama ve aktif kömür uygulaması.

diğer

reçetesiz kullanılabilir. Raf ömrü - 2 yıldır. yüksek olmayan bir sıcaklıkta 30 ° C 'de çocukların erişemeyeceği bir tutun

yorumlar

(Yorumlarda görüşlerinizi giriniz)

Bir zamanlar ben ürtiker muzdarip ama alerji Uyuşturucu desloratadin dahil bana yardım etmez. Ben Aerius denemek için tavsiye edildi sonra Fakat, ben hemen rahatlamış hissettim. Ben almak zorunda en güçlü tabletlerden biri olduğu ortaya çıktı. Benim hastalık sonucu kayboldu gibi. Irina, Yarçallı

Dört yıllık deneyim alerjik rinit var. En son, bana bir ilaç Aerius reçete allerji, gitmeye karar verdi. Birkaç gün içinde ben semptomların aşikar bir rahatlama hissetti. Alex, Mytischi, Moskova Bölgesi

* - izlemenin anda birkaç satıcıları arasında ortalama değer bir kamu teklif değildir

Hazırlık ait yorumunuzu bırakın

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.