Konjonktival kesenin özellikleri

bir göz Göz ve göz kapağı arasındaki boşluk, konjonktival kesesi olarak adlandırılır. Göz küresi ve göz kapağı arka ve ön duvarlarını oluşturur ve birbirine bitişik olan alanlar konjonktival tonozlardır.

Bir torbanın tanımı şans eseri verilmez, ancak kapalı göz kapaklarında her tarafa sıkıca kapatılmış bir oyuğu temsil eder. 1-2 damladan fazla olmayan sıvı hacmine uyar. Üst kemerin ortalama derinliği 10 mm, alt - 8 mm'dir.

Konjonktival kesenin yüzeyi yumuşak pembemsi yumuşak bir kabukla kaplıdır. İçinde çok sayıda gemi bulunduğundan, konjonktivanın dış ve iç köşeleri gevşek ve kırmızıdır. Konjonktival kesesi, gözyaşı salgılanması ve gözün ıslatılması için gereklidir, toz partikülleri ve mukus sıvısı ile birlikte tüyler çıkarılır.

Göz damlası nasıl uygulanır?

göz damlası gömmek Herhangi bir oftalmolojik ilaç direkt olarak konjonktival keseye gömülür. Ve daha hassas olmak için, alt kemerinde.

Bunun nedeni, göz kapaklarını kapattıktan sonra aletin eşit şekilde dağılması ve gözün tüm mukoza zarını sarmasıdır. İlacın hızlı emilimine ve farmakolojik etkinin erken tezahürüne ne katkıda bulunur.

Gözleri gömdüğünüzde, kurallara uymalısınız:

  1. Elleri sabunla iyice yıkayın.
  2. Şişeyi çözelti ile çalkalayın.
  3. Hafifçe başını geriye doğru fırlatın, alt göz kapağını bir parmağınızla çekin ve konjunktival kemiğe 1-2 damla yerleştirin, göz kapağını serbest bırakın. Damlatıldığında, öğrenci yukarı doğru yönlendirilir ve flakonun ucu göze değmez.
  4. 2-3 dakika göz kapaklarını kapatın.
  5. Gözün iç köşesine yakın bulunan gözyaşı kesesini dikkatlice itin, böylece ilacın kalıntıları ortaya çıkar (eğer varsa). Temiz bir bez veya peçete ile nazikçe nemlendirin.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.