İndometasin merhem

analogları

indometacin61 Merhem farklı üreticiler tarafından “indometazin”, “indometasin” adı altında üretilmektedir.

fiyat

, 61 р. Ortalama çevrimiçi fiyat * , 61 s.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Pharmaprim İndometasin merhem, anti-romatik ve anti-inflamatuar ajan olarak kabul edilir. Vücudun etkilenen bölgesinin şişmesini azaltabilir, sertliği giderebilir, ağrıyı hafifletebilir ve iltihap ve ateşi kolayca azaltabilir.

Bu araç, yaralanmalar ve operasyonlar sonrasında ağrıyı ortadan kaldırmanıza ve hatta periyodik ve aniden ortaya çıkanlara rağmen, açık yaraların yakınında şişlik ve iltihaplanmayı azaltır.

Bir merhem şeklinde indometasin, steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlara atıfta bulunarak aktif bir harici anti-enflamatuar ajandır. Etkisi, prostaglandinlerin sentezini inhibe eden, inflamasyon fazlarını inhibe eden ve trombosit agregasyonunu inhibe eden siklojenaz inhibisyonuna bağlıdır.

tanıklık

quinacrine Indomethacin merhem aşağıdaki durumlarda kullanılır:

 1. Kas-iskelet sistemi dejeneratif ve inflamatuar hastalıklarda ve yumuşak dokuların iltihaplanması (psoriatik, gut ve romatoid artrit, romatizma, ankilozan spondilit, bursit, osteoartroz, tendinit, vb.).
 2. Nöralji, miyalji, omurgada ağrı, radikülit, pleksit, nevrit, siyatik, lumbago, vb.).
 3. ASO ve yumuşak dokularda travmatik iltihaplar (burkulma, burkulmalar, çürükler veya stres sonrası).
 4. Cildin bütünlüğünü ihlal etmeyen ameliyat sonrası ödem.
 5. Yüzeysel tromboflebit ile.

Dozaj ve uygulama

Tutarlılık merhem Merhem, etkilenen bölgeye günde 3 kez hafif hareketlerle ince bir tabaka halinde uygulanır (2 kez).

Yetişkinler için maksimum doz, tüpten çıkan ürünün 15 cm'den daha fazla değildir, çocuklar için - 7 cm.Çoklu oklu pansumanların kullanılması tavsiye edilmez.

Alet hasarlı deriye uygulanamaz, ayrıca açık yara ve mukoza ile temastan korunur.

Merhem ile tedavi sırasında her 10 günde, kanın genel durumu kontrol edilir.

Kontrendikasyonlar

Merhem Indometasin, aşağıdaki durumlarda kullanım için kontrendikedir:

 1. Hastanın ilacın bileşenlerine olan duyarlılığı artmıştır.
 2. Sindirim sisteminde peptik ülserlerin akut aşamasında.
 3. Şiddetli böbrek ve karaciğer yetmezliği ile.
 4. Cildin bütünlüğünü ihlal eden yerlerde.
 5. Kan sisteminde ihlal olduğunda.
 6. Açıklanamayan etiyolojideki kanama bozuklukları durumunda.
 7. 6 yaşından küçük ve yaşlılarda çocuklar.

Hamilelik ve emzirme

İndometasin hamilelik ve emzirme döneminde kontrendikedir.

aşırı doz

Borisov Tıbbi Hazırlık Tesisi Dış kullanım için indometazin merheminin düşük sistemik emilimi, ilacın aşırı dozda alınması neredeyse imkansız hale getirir.

Ancak ürünü talimatlarda önerilen miktarın üzerinde bir miktarda kullanırken, migren, mide bulantısı, kusma, baş dönmesi olabilir. Ayrıca bazen ekstremite konvülsiyonları ve uyuşma oluşur.

Merhemin yanlışlıkla yutulması durumunda, birkaç yan etkinin aynı anda gelişmesi mümkündür.

Yan etkileri

İndometasin merhem kullanımı bazen aşağıdaki yan etkilere neden olur:

 1. Çeşitli döküntülerin ortaya çıkması.
 2. Alerjik reaksiyon.
 3. Cilt kuruluğu, kaşıntı ve kızarma.
 4. Uygulama yerlerinde yanma görüntüsü.

Çok nadiren, yan etkiler astım ve anjioödem ilerleyebilir. Ayrıca, uygulandığı ciltte sedef hastalığı gelişebilir. Bu gibi olgularda, ilacın kullanımı hemen kesilir ve daha fazla talimat için doktora başvururlar.

Kompozisyon ve farmakokinetik

Sopharma 1 g merhem formundaki ilaç, aktif madde olarak hareket eden 100 mg indometazin içerir. Üre, transkutol P, PEG 400 ve 1500, nipagin, propilen glikol, levomentol, nipazol ve distile su yardımcı bileşenler olarak kullanılır.

Harici olarak uygulandığında, aktif madde hemen emilir, cilt altı dokularda 5 dakika sonra ortaya çıkar. Merhem bileşenleri sinoviyal membran ve artiküler sıvıya düşer, aktiviteyi 5-7 gün boyunca orada tutar.

Kanda, aktif madde plazma proteinlerine bağlanır. Karaciğerde, metabolizması bağırsak ve böbrekler yoluyla atılan negatif ürünlerin oluşumuyla oluşur.

diğer

Merhem serbest piyasadaki eczane zincirindedir, ancak doktor reçetesi olmaksızın, kullanım süresi genellikle 2 haftadan fazla olamaz, çünkü bu ilacın kullanımı ile kendi kendine tedavi genellikle olumsuz sonuçlara yol açar.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

İndometazini, daha pahalı bir ilaca alternatif olarak satın aldı, çünkü dev bir bilekte acı çekiyordu. Şiddetli ağrı vardı ve yatmadan önce kolum için rahat bir pozisyon aramak zorunda kaldım. 5 gün boyunca çare uygulandı, ağrı ikinci kez geçmeye başladı ve sonra topak belirgin bir şekilde azaldı. Uygulamak yağ hissi nedeniyle merhem çok uygun değil, ancak bu dezavantajı telafi sonuç etkisi. Natalia, Petrozavodsk

İlkbaharın başlangıcında, boyun ve sırttaki ağrı tekrar hoşnutsuzlukla tezahür etti. Servikal osteokondrozu belirleyen doktora gitmeye karar verdim. Akşam yatmadan önce uygulanan Indometacin merhemini reçete etti. Etki ertesi gün hissedildi. Ondan önce Fastum-jeli kullandı, ama o dikkate değer bir rahatlama vermedi. İlaçların düşük fiyatından memnun kaldık. Oleg, Krasnoyarsk

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.