Irunin, kapsüller

İlaç 2 formda mevcuttur: kapsüller (aşağıya bakınız) ve vajinal tabletler.

analogları

Irunin 6 kapsül

fiyat

: 434 р. Ortalama çevrimiçi fiyat (6 kapsül) * : 434 r.

Neden analoglar aynı kaliteyi garanti etmez?

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

İlacın bileşimi ve özellikleri

Sırttan Irunin ambalaj "Irunin", triazoldan üretilen bir ilaçtır. Geniş etki yelpazesi hastalıktan kurtulmaya ve mantarın hücre zarını tamamen yok etmeye yardımcı olur.

Bu ilacın bileşimi şunları içerir:

 • Ana bileşen itrakonazol 0.1 g'dır;
 • Yardımcı bileşenler - nişasta, sakaroz, poloksamer ve hidroksipropilmetilselüloz.

Kapsüllerdeki "Irunin", sarı bir kabukta bulunan özel bir mikrogranüldür. Bir pakette 6, 10, 14 kapsül vardır. Vajinal tabletler beyaz olarak üretilir ve spesifik bir halka şekline sahiptir. Böyle bir hap 200 mg'dır. Itrakonazol (bazik madde) ve diğer yardımcı bileşenler, örneğin: laktoz, nişasta, povidon, sodyum loril sülfat, talk ve magnezyum stearat.

tanıklık

 • Bir hastaya dermatomikoz ve dermatofitoz tanısı konduğunda, ayağın çeşitli lezyonlarının yanı sıra el, küf mantarı veya mantar mantarının neden olduğu onikomikoz varlığı. Kural olarak, tabletler merhemler veya damlalar ile birlikte reçete edilir ve sadece ileri durumlarda ;
 • Kandidomikoz varlığı, deri ve mukoza zarının lezyonlarının meydana geldiği özel bir deri enfeksiyonu; çok renkli liken, kasık sporcu hastalığı, kandidiyaz (hem oral hem de iç organlar), pulmoner kandidiyaz ve fungal keratitli bir hastanın teşhisi;
 • Derin mikoz tedavisi için kullanılır: blastomikozis, sporotrikoz, koksidiyomikoz, paraokoksidiomikozun yanı sıra ayak, histoplazmoz, penisiloz ve kromomikozis mycetomas;
 • Sistemik mikozis tedavisi için uygulanır: aspergillozis ve kandidiyazis, kriptokokkoz, sporotrikoz, histoplazmoz, paraokoksidioidomikoz ve diğer sistemik mikozis. Ve ayrıca vulvovajinal kandidiyazis tedavisi için.

Kontrendikasyonlar

Bu aracın bu ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılığı olan kişilere ve ilk trimesterdeki hamile kadınlara kullanılmasını önermeyin. İkinci ve üçüncü trimesterdeki hamile kadınlar için, Irunin için, sadece ilacı kullanma riski, beklenen faydalar ile doğrulandığında reçete edilir.

Emzirirken, bu ilacı kullanmamanız da önerilmemektedir, çünkü az miktarda olmasına rağmen, anne sütünün içine emilmektedir. "Irunina" nın alımı sırasında, bir süreliğine emzirmeyi durdurmak daha iyidir.

Dozaj ve uygulama

Irunin 10 kapsül "İrunin", bir yemekten sonra, bol miktarda sıvı içeren bir kapsül içilmelidir. Tedavi seyrinin dozu ve süresi tamamen tanıya bağlıdır:

 • Pürüzsüz cildin dermatomikozu (ciltte bir mantar) - 2 tedavi seçeneği: 7 gün boyunca günde 200 mg, ya da 15 gün boyunca günde 100 mg 1 kez;
 • Tırnak mantarı (onikomikoz): Hastalığın şiddetine bağlı olarak 2 veya 3 ders. Dersler arasında 3 hafta ara verilir. Kurs süresi - 1 hafta. Tabii ki günde iki kez 2 kapsül Irunin alıyor (günde iki kez 200 mg). Bu tercih edilen seçenektir.
 • Tırnak mantarı için daha az tercih edilen bir seçenek - 3 ay boyunca sürekli alım, günde 2 kapsül. Karaciğer analizlerinin durumunu izlemek için tavsiye edilir.
 • Vulvovajinal kandidiyaz, günde 2 kez 200 mg kapsül (bir gün) veya günde bir kez (üç gün) 200 mg alınarak tedavi edilir;
 • Yaprak döken pityaiseum - 200 mg kapsül 7 gün boyunca günde 1 kez (gerekirse, kurs 15 güne kadar uzatılabilir);
 • Pürüzsüz cilt Dermatomikozu - 200 mg kapsül 7 gün boyunca günde 1 kez (gerekirse, kurs 15 güne kadar uzatılabilir);
 • Fungal keratit - 200 mg kapsül 21 gün boyunca günde 1 kez alınır;
 • Oral kandidiyaz - 100 mg kapsül 15 gün boyunca günde 1 kez Sistemik mikozlar, 3 aydan bir yıla kadar çok uzun bir süre tedavi edilir. Önerilen tüm dozlar, hastada hangi enfeksiyon tipinin tespit edildiğine bağlı olarak değişecektir:
 • Aspergillosis 2 ila 5 ay boyunca tedavi edilirken, hasta günde 1 kez 200 mg kapsül reçete edilir;
 • Kandidiyaz - tedavi süresi 21 gün ila 3 ay arasında değişmektedir. Doz: günde bir kez 100-200 mg;
 • Kriptokokoz - tedavi için, 2 aydan bir yıla kadar bir tedavi sürecine girmek gerekir, günde 200 mg 1 kez alırken;
 • Histoplazmoz - tedavi süresi 8 aydır. Dozaj: 200 mg 1 veya 2 kez bir gün;
 • Sporotrichosis - 3 ay süren tedavi kursu. İlaç alımı: günde bir kez 100 mg;
 • Paraokoksidioidomikoz, Blastomikoz ve Chromomikoz - bu hastalıkların tedavisi 6 aydır. Doz: günde bir kez 100 mg (blastomikoz durumunda, günde iki kez 200 mg'a kadar) Olası yan etkiler.

Elena Malysheva, tabletlerin, özellikle Iruninin, bir mantarla birlikte alınması gerektiğine inanıyor. Sürüm , mantarın çalışan formunu tartıştığından, bununla tartışamazsınız. Doğru kurs 1 hafta hap - 3 hafta mola ve 3 kez, bu yarım yıl sonra ciltte yeterince itrakonazol konsantrasyonu olacaktır. Ayrıca, elbette vernik gibi yerel bir ilaca ihtiyacınız var. Kendiniz görün:

> İlacını alırken sindirim sistemi ile ilgili sorunlar olabilir. Dispepsi, bulantı ve kusma ve karın ağrısı oluşabilir. Hastalara genellikle iştahsızlık, ishal, kolestatik sarılık tanısı konur. Sinir sisteminin bazı nüansları da mümkündür: ani baş ağrısı, halsizlik ve baş dönmesi, bazen periferik nöropati ile teşhis edilir. Alerjik reaksiyonların görünümü ile ilgili olarak, ilacı alırken kaşıntı ile birlikte ciltte hafif bir döküntü olabilir. Bazen ürtiker oluşur.

Diğer yan etkiler: idrar renginde değişiklik (koyulaşır), dismenore, vücut yorgunluğu, ödem.

Özel uyarılar

Irunin 14 kapsül Bu ilacın testi sırasında, bazen kronik kalp yetmezliğinin ortaya çıktığı bildirildi, bu nedenle "Irunin", bu hastalık teşhisi konmuş kişilere uygulanamaz. İlacın alınması sadece bir doktora danıştıktan sonra ve faydaların faydalarını ve sağlığa olan risk oranını belirledikten sonra mümkündür.

Doz rejiminin yanı sıra vücudun belirli bireysel faktörlerine özel dikkat göstermeye değer. Hastanın kalp hastalığı, böbrek sorunları (böbrek yetmezliği) veya obstrüktif kronik akciğer hastalığı varsa, bu ilaç en iyi bir analog ile değiştirilir.

Nadir durumlarda, karaciğer yetmezliğinin alevlenmesi mümkündür, bu nedenle, bu organın normal işleyişi ile ilgili sorunları olan kişiler de Irunin tarafından önerilmemektedir.

Uyuşturucu doz aşımı vakası bildirilmemiştir, ancak önerilen dozun kazayla aşılması durumunda bile, mide hapı aldıktan sonra bir saat boyunca akıtılır ve daha sonra aktif kömür veya benzer bir preparat içilir.

"Irunin" in bir otomobilin direksiyonunda bulunma ve yaşamı tehdit eden ekipman üzerinde çalışabilme üzerindeki etkisine gelince, bu gibi yan etkiler gözlenmez.

yorumlar

Bu ilacın etkinliğine dair kendi tecrübesi ile ikna olmuş bir arkadaşım bana “Irunin” tavsiye etti. Bu aracın bir uygulandıktan sonra sonucu zaten görmüştüm. Mantar azar azar kaybolmaya başladı (ve hatırlayabildiğim gibi, bu korkunç defektten hep ıstırap çektiğim gerçeğine rağmen). Güvenilirlik için haplara ek olarak, çeşitli topikal kremler de kullandım. Daha önce, mantar kısa bir süre kaldı ve sonra tekrar geri döndü, ama, görünüşe göre, bu tabletlerin eylemi bir nüksetme gerçekleşmesine izin vermez. "Irunin" tamamen bana uygun, ama çok dikkatli olmalıyım, dozaj doğru olmadığı zaman yan etkileri olduğunu söylüyorlar. Böyle bir şeye sahip değildim, bu yüzden bu “anti mantar” a% 100 minnettarım. Julia Bogdanova, Moskova

"Irunin" - bu mantarın sonsuza dek kurtulmasına yardımcı olan tek kurtuluş. Ayak tırnaklarım canavardı, onları iyileştirmek için başarısız bir şekilde denedim, ama sonuç sıfırdı. Sonuç olarak, neredeyse on yıl boyunca acı çektim, bu süre zarfında dünyadaki tüm merhemleri denedim. Üç ders "Irunina" geçti ve sanki ikinci tırnakları aldı. Hiçbir yan etki ve diğer hoş olmayan belirtiler bulundu. Yüzdeki sonuç! Arkady Novoselov, Stavropol

Bir yıl önce "Irunin" aldım ve şimdi sağlıklı ve güzel tırnaklarımı mantar izleri olmadan görüyorum. Çıplak göz, hastalığın geri çekildiğini ve nihayetinde aktif olarak gelişmeyi bıraktığını görebilir. Ilacı alırken, bazı yan etkileri vardı: bazen biraz mide bulandırıcı, ve vücutta hafif bir zayıflık vardı, ama her şey kursu durdurduktan hemen sonra hiçbir iz bırakmadan gitti. Etkili sonuçtan çok memnunum. Maria Danilova, St. Petersburg

Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın!

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

7 yorum

 • Galina :

  Mantardan ayak tırnaklarını tedavi etmemde bana yardımcı olan Irunin'di. Malyshev tavsiye, yan etkisi yok aldı Bu ilaç sayesinde!

 • Zafer :

  Irunin, günlük kapsül veya günlük olarak nasıl içilir?

  • Doc :

   karşılama

   Mantarın bulunduğu yere bağlıdır, "Dozaj ve Yönetim" bölümüne bakınız.

   100 mg - bir kapsül, 200 mg - iki.

 • Elena :

  Irunin, kedilerinin 3 hafta mantarı için tedavi edildi. Bundan önce, iki ay lokal olarak ve aşılarla tedavi edildi - ve boşuna. Bu durumda, iki kişinin kronik böbrek hastalığı var, ama her şey sonuçsuz gitti, sadece dozu kesinlikle takip etmeniz gerekiyor. İlaç gerçekten çok iyi!

 • Irina :

  Hoşgeldin! Irunin'in mantarlı miselyumumuzla 5 yaşında bir çocuğa verilmesi mümkün mü?

  • Doc :

   karşılama

   Mycelium bir hastalık değildir. Eğer test yaptırdıysanız, doktor özellikle 5 yaşında ise tedaviyi reçetelemelidir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.