Lamidan, krem ​​ve jel

Dış kullanım için tüm lamisil formları Lamisil krem ​​ve jel bir aktif bileşen içerir ve benzer bir etkiye sahiptir. Jel bazen bir merhem denir, kremden farkı, jel daha hızlı emilir, cilde daha iyi nüfuz eder.

İlacın diğer formları: hap , sprey , Lamisil Uno .

analogları

Aynı kalitede bir analog olabilir mi?

fiyat

: Ortalama çevrimiçi fiyat * :

Krem - 530 r,

Dermgel (jel, bazen "merhem" olarak adlandırılır) - 549 r

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Terbinafin, 90'ların başlarında, Kuzey Amerika'da 96 ve 90'ların sonunda Rusya'da eski, etkisiz antimikotiklerin yerini aldı. Lamizil markası, mantar cilt hastalıklarına karşı en popüler olanlardan biridir.

tanıklık Lamisil dermgel

Çeşitli doğadaki deride mantar lezyonları :

Dozaj ve uygulama

Uygulamadan önce, tedavi edilen cilt iyice yıkanmalı ve iyi kurutulmalıdır. Jel yanı sıra krem, günde bir kez, tercihen bir gece bile ince bir tabaka halinde uygulanır. Daha iyi emilim için, kremada hafifçe ovun (jel).

xl579 Çatlaklar ve peeling için, ayrıca deri kandidiyazı için, kremi günde 2 kez uygulayın.

1-2 hafta içinde pozitif dinamiklerin yokluğunda, doktora danışmanın doğrulanması gereklidir.

Etkilenen bölge, kaşıntılı veya gluteal kıvrımlar gibi yerlerde ise, meme bezleri altında, parmaklar arasında, daha sonra çocuk bezinin dökülmesini önlemek için, tedavi edilen yüzeyin gazlı bezle kapatılması tavsiye edilir.

Tedavi süresi:

 • ayak ve vücudun diğer bölgelerinin saçkıran - hafta boyunca günde 1 kez;
 • cilt kandidiyazı - 1-2 hafta boyunca günde 1-2 kez;
 • liken renkli liken - 2 hafta boyunca günde 1-2 kez;

Kontrendikasyonlar

dermagel Sistemik absorpsiyon, aktif maddenin% 5'inden daha fazla değildir, ancak böbrek veya karaciğer yetmezliği olan hastalar, bu organların hastalıkları Lamisil'e dikkatli bir şekilde reçete edilmelidir.

Endokrin hastalıkları, neoplazmlar ve alkolizm için aynı öneri.

Hamile ve emzirmek tavsiye edilmez. Az miktarda terbinafin, fetus üzerinde sistemik bir etkiye sahip olabilir ve ayrıca anne sütüne de atılabilir. Bir doktora danışın.

Yan etkileri

Nadiren: kaşıntı, yanma, kızarıklık, alerjik reaksiyonlar. İlaç çekilmesinden sonra geçer.

Kompozisyon ve farmakokinetik

Lamisil Krem ve Sprey Karakteristik (zayıf) kokulu beyaz renkli krem ​​(biraz saydam jel).

Ana madde: terbinafin hidroklorür (% 1)

Kremin yardımcı maddeleri: benzil alkol, izopropil miristat, sodyum hidroksit, arıtılmış su, polisorbat 60, sorbitan stearat, stearil alkol, setil palmitat, setil alkol.

Closeup dermgel ambalajı Yardımcı madde jeli: azot, benzil alkol, bütilhidroksitolüen, izopropil miristat, karbomer (Carbopol 974P), sodyum hidroksit, arıtılmış su, polisorbat 20, sorbitan laurat, etanol.

Fungisidal geniş spektrumlu ilaç. Mantarların metabolizmasını bozarak ölümlerine sebep olur. Bir kişinin metabolizması etkilemez. Tüm dermatofitler, maya, küf ve bazı dimorfik mantarlara karşı aktiftir. Candida ile ilgili olarak - ilaç, ya mantarın büyümesini durdurur ya da türe bağlı olarak öldürür.

Sistemik absorpsiyon% 5'ten fazla değildir.

diğer

Reçetesiz satılan. 30 ° C'yi aşmayan bir sıcaklıkta en fazla 3 yıl saklayın.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Antimikotiklerden sadece Lamisil kullanıyorum. Maliyeti ortalama ve herhangi bir mantar karşı iyi çalışır. Belki de pamukçuk hariç, ama özel hazırlıklar var. Ben mesleğin hemşiresiyim, bu yüzden neden bahsettiğimi biliyorum, herkese tavsiye ediyorum. Jel ve krema arasındaki fark gerçekten büyük değildir, talimatlar tedavinin 1 hafta olduğunu ve genellikle çok fazla miktarda gerekli olduğunu söylemektedir. Aslında, semptomlar ortadan kalktığında 3-4 gün daha bulaşmak gerekir. Olga, Moskova

Her zaman ilk yardım çantasında kalıyorum. Kocam bir ayak mantarı aldığında ilk kez bir merhem daha reçete etti. 2 hafta ovuşturdu, leke azaldı ama tamamen ortadan kalkmadı. Lamizil'i denedik - bir hafta sonra iz kalmadı. Valentina, Tomsk bölgesi

Kuzeyde çalışıyorum. Son saatte mantarı aldım, uygun şartlar var - çok fazla insan var, ortak bir duş. Sadece bir sonraki nöbete giderken dikkat etti. Ayak sürekli olarak kaşınıyor ve leke tutuyor, zorlukla farkediliyor. Karı eczaneye koştu, bir tüp aldım, dövülmüş - daha iyi hisset. O yanına aldı ve oradan ayrıldı. Bazen önleme için smear. Michael, Bratislava

Çocuğa “yoksun” tanısı konulduğunda birkaç farklı merhem denedim. Lamisil en iyi şekilde yardımcı olur, herkese tavsiye ederim. Vika, Moskova

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

4 yorum

 • Natalia :

  Tarakı kulaklarına söyle, bu merhem bulaşabilir mi?

 • Lyudmila :

  Jel yardımcı olur mu? Sağdaki küçük resim çıktı, günde 2 kez yayıyorum ve üçüncü hafta için terbinafin içiyorum.

  • Doc :

   karşılama

   Tırnak çeşitli nedenlerden dolayı uzaklaşır. Bir mantar ise, jel yardımcı olacaktır. Çivi geri gelmez, ama yavaş yavaş hastalık gider, sağlıklı bir tırnak büyüyene kadar başvurmanız gerekir.

   Haplarla taşınmayın, kurslara alınır, uzun süre onları alamazsınız.

   Ve tabii ki, bu sorunu çözmek için bir doktoru ziyaret etmek en iyisidir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.