Nasonex®

analogları

paketleme ile nazoneks

İsteğe bağlı: Alerji Burun Spreyleri .

fiyat

, 470 р./ 778 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * , 470 p / 778 p. (60 doz / 120 doz)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Nasonex için belirtildi:

 • 2 yıl, yetişkinler, ergenler, çocuklarda mevsimsel, yıl boyunca alerjik rinit tedavisi ;
 • Akut ılımlı ve orta şiddetli rinosinüzitin yetişkinlerde ve 12 yaşın altındaki çocuklarda bakteriyel bir enfeksiyon belirtisi olmaksızın tedavisi;
 • Yetişkinler de dahil olmak üzere yetişkinlerde kronik sinüzit alevlenmelerinin, 12 yaşından büyük çocuklarda (ek olarak antibakteriyel tedavi ile birlikte kullanılır) kullanımı;
 • Mevsimsel alerjik rinit ağır, orta akışın önlenmesi (çiçeklenme sezonundan 2-4 hafta önce).

Endikasyonlara göre, Nasonex, 18 yaşın üzerinde olan kişilerde, koku ve solunum bozukluğu ile kombine edilen nazal polipoz için reçete edilebilir.

Doz ve Yönetim

nasonex 60 doz Nasonex intranazal olarak uygulanır.

Alerjik rinit tedavisi (mevsimsel veya yıl boyunca):

12 yaşından büyükler ve yetişkinler için - her bir burun deliğine günde bir kez 2 enjeksiyon (doz - 200 µg), istenen terapötik etki elde edildiğinden, doz her iki burun deliğine veya her biri 100 ug'ye - 1 enjeksiyona desteklenir.

Şiddetli seyreden veya pozitif dinamik olmayışı durumunda, doz 400 ug / güne kadar arttırılabilir (her burun deliğine 4 enjeksiyon).

2-11 yaş arası çocuklar - her iki burun deliğine günde bir kez enjeksiyon (toplam doz - 100 ug). İlk 12 saatte ilk kullanımdan sonra ilacın Nasonex'in etkisi not edilir.

Akut sinüzitin yardımcı tedavisi, akut fazda kronik sinüzit tedavisi:

12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler - günde iki kez 2 enjeksiyon (her iki burun deliği için toplam doz - 400 mcg). Gerekirse, doz, her iki burun deliği günde iki kez 4 enjeksiyona arttırılabilir (toplam doz - 800 mcg). Semptomlar azaldıkça doz da azalır.

Nazal polipozis tedavisi:

nasonex 120 doz 18 yaşın üzerindeki yetişkinler - her iki burun deliğine günde 2 kez (toplam doz - 400 mcg). Semptom azaltılmasından sonra, doz günde bir kez 200 μg - 1 enjeksiyona indirilir.

İlacın kullanım kuralları

İlk kullanımdan önce, kalibre etmeniz gerekir - ölçüm cihazını 10 kez tıklatarak sıçramaların görünmesini sağlayın. Bu, cihazın tedaviyi gerçekleştirmeye hazır olduğunu gösterir. İntranazal uygulamadan önce başınızı biraz eğmeniz, nozulu burun deliğine getirmeniz, ardından tek basma işlemi yapmanız gerekir.

Nasonex 2 haftadan daha uzun bir süredir uygulanmadıysa, kullanmadan önce, sıçrayana kadar nozulu iki kez bastırmanız gerekir. Her işlemden önce, şişeyi iyice çalkalamanız gerekir. Nozulun düzenli olarak temizlenmesi önemlidir - koruyucu kapağı çıkarın, durulayın ve sıcak su altında püskürtmek için püskürtün. Kurutma cihazları sıcak bir yerde olmalı, tam kuruduktan sonra, şişenin üzerine kurulabilirler.

Kontrendikasyonlar

nazoneks talimatı

 • 2 yaşına kadar çocuklarda
 • Tedavi edilmediğinde bakteriyel, burunda mantar enfeksiyonları, sistemik viral enfeksiyon
 • Son zamanlarda görülen bir burun yaralanması veya ameliyattan sonra (doku iyileşmesinden önce)
 • Bileşenlere aşırı duyarlılık durumunda
 • Üst solunum yolu tüberkülozu ile

Hamilelik ve emzirme döneminde kullanın

Gebe kadınlarda ve emzirmede fon kullanımı ile ilgili özel çalışmalar yapılmamıştır, bu nedenle, beklenen yarar potansiyel riskten daha büyükse intranazal uygulama kabul edilebilir. Anneleri gebelik sırasında GKS ile tedavi edilen çocuklar, doğumdan sonra adrenal hipofonksiyonu saptamak için incelenmelidir.

aşırı doz

Nasonex'in yüksek dozda uzun süreli kullanımı veya birkaç GKS alımı ile kombinasyonu, hipofiz-hipotalamus-adrenal sistemin aktivitesinin bozulmasına yol açabilir. İlaç düşük sistemik emilime (% 0.1'den az) sahiptir, bu nedenle aşırı doz olası değildir.

Yan etkileri

Alerjik rinit tedavisinde mümkün:

 • burun kanaması
 • Burun mukozasının tahrişi
 • farenjit
 • Yanan burun

Çocuklarda yan etkiler şunları içerebilir:

 • baş ağrısı
 • Tahriş, hapşırma
 • burun kanaması

Yapılan çalışmalarda, Nasonex kullanmanın burun kanaması insidansının plaseboya göre (% 5 ve% 4) olduğu saptanmıştır.

yapı

nasonex sprey Ana aktif madde, doz başına 50 ug mometazon furoattır (monohidrat formunda, mikronize).

Yardımcı bileşenler - dağıtılmış selüloz, sitrik asit monohidrat, gliserol, sodyum sitrat dihidrat, benzalkonyum klorür, polisorbat 80, feniletanol, arıtılmış su.

Farmakoloji ve Farmakokinetik

Nasonex - GKS yerel eylemi. Antialerjik ve anti-inflamatuar etki taşır, inflamatuar mediatörlerin üretimini azaltır. İnflamatuar eksüda miktarını azaltan nötrofil bölgesel birikimlerini önler, infiltrasyon ve granülasyon süreçlerini azaltır.

Nasonex'in sistemik biyoyararlanımı düşüktür, duyarlı madde tayininde bile etkin madde plazmada saptanmaz. Minimal mometazon dozları sindirim sistemine girebilir ve karaciğerin katılımıyla atılır.

diğer

İlaç reçete ile satılmaktadır. Mağaza Nasonex çocuklar için erişilemez bir yerde olmalıdır, depolama sıcaklığı - 2-25 derece. Donmazsın! Raf ömrü - 2 yıl.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Benim için, Nasonex ilacı vazokonstriktör damlalarıyla uzun süreli damlatmadan gerçek bir kurtuluştu. Uzun yıllar boyunca kronik vazomotor rinit geçirdim, bu nedenle mukoza zarının şişmesi kalıcıdır, yaşamak zorlaşır ve vazomuskülarize edici damlalar olmadan çalışmaya gider. Onları günde birkaç kez düşürdüm, gece kalkıp damlatmam gerektiği yere geldi, aksi halde uyumak imkansızdı. Genel olarak, yapamadığım “kurtulmak için” gerçek bir bağımlılık vardı. Doktor ameliyat yapmamı tavsiye etti (burun mukozasının koterizasyonu), ancak bir doktor ilk olarak bir nasonex tedavisinden geçmem için bana tavsiyede bulundu. Bir aylık kullanımda, vazokonstrüktör damlalarından tamamen ayrıldım ve muayenede, doktor mukozada bir azalma teşhisi koydu. İşlem iptal edildi! Anton, Bryansk

Üç yaşındayken oğlum düzenli olarak alerjik rinit görmeye başladı. Hemen Nasonex reçete edildi, çünkü hormonal ilaçlar olmaksızın şiddetli şişlik giderilemedi. Tabii ki, ilaç tamamen güvenli değildir, çünkü hormonlar, kortikosteroidler vardır. Ancak topikal olarak uygulandığında, neredeyse hiç kan dolaşımına girmezler ve burnun sulanmasıyla ilgili herhangi bir yan etkimiz yoktu. Nasonex spreyini yatağa gitmeden önce günde sadece bir kez kullanmanız çok uygundur. Bu çok pahalıya mal olduğu için üzücüdür, ama kendimiz için hiçbir benzerlik bulamadık, sadece bu ilaç, oğlunun alerjinin alevlenmesi sırasında burnuyla sakin bir şekilde nefes almasına izin verir. Svetlana, Yaroslavl

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.