Kandidiazisin çeşitli formlarında soru ve cevapları

Mikroskop altında Candida Patojenik gelişimi provoke eden koşullar arasında bağışıklık eksikliği, gebelik, uzun süreli antibiyotik kullanımı ve diğer ilaçlar, mekanik yaralanmalar vardır.

Kandidiyazisin en yaygın nedeni Candida albicans'tır ve bazı tıp bilim adamları bunun bir insanın kurtulmak için ölümcül olduğunu düşünmemekle birlikte gereklidir. En azından kandidozun gündelik hayatı bir kabusa dönüştürmesi için: dayanılmaz kaşıntı ve soyulma, mukoza zarının şişmesi, pürülan iltihaplar, vb.

Otoinfeksiyon (enfeksiyonun kaynağı kendi mikroflorası olduğu için) yıllarca sürebilir, sonra bileme, sonra solma, yavaş yavaş dokuya daha derin ve daha derin nüfuz edebilir. Bazen böyle uzun bir süreç insan vücudunun yaşamsal sistemlerinin yenilgisine yol açar. Yani, örneğin, vajinal kandidiyazis infertiliteye neden olabilir. En hüzünlü varyant fungal sepsis.

Aşağıdaki kandidiyaz formları vardır:

Bu tanılardan herhangi biri tanı koyulduktan sonra ayarlanır (mukoza zarından veya deriden kazıma yapın). Hala doktora gidip gitmeyeceğinden şüphe ediyorsanız, konuyla ilgili en popüler on soruyu sunuyoruz: "Kandidiyazis: Tedavi." En sık resepsiyon sırasında dermatologlara sorulur.

Soru 1. Neden bazı insanlar kandidoz alırken, diğerleri yok mu?

Mantarlar Candida her bir insanın vücudundadır, fakat haklı olarak belirtildiği gibi, kandidiyazdan sadece belirli kandidiyaz kategorileri etkilenir. Her şeyden önce, bifidobakteri ve laktobakterisi olan kişiler bağırsaklardan ve disbakteriyozdan kaybolurlar. Bağırsaklarda maya mantarları aktif olarak çoğalır ve vücudun yeni bölgelerini fetheder. Ek olarak, uzun süre antibiyotik almış olanlarda kandidiyaz gelişme riski yüksektir.

Soru 2. Oral kandidiyaz tedavisi nasıl yapılır?

photos.demandstudios.com-150-185-fotolia_1742274_XS Oral kandidiyaz sıklıkla iki kategoride görülür: bebeklerde ve protez kullanan kişilerde. Diş etlerinin şişmesi, mukus yanaklarının kızarması ve diliyle başlar. Sonra yavaş yavaş daha geniş bir alanı kaplayan ve çeşitli film şekilleri oluşturan beyaz peynirli baskınlar ortaya çıkıyor. Bu tür kandidiyazda lenf düğümlerinin sıcaklığı, iltihabı olmaz. Pamukçuklu çocuklar yemek yemeyi reddeder, huzursuz olurlar ve yetişkinler ağızda kuruluğu artıran ve yemek sırasında artan yanma hissi fark ederler. Hastalık kronik formuna akarsa, sıklıkla vokal kordlar, kandidal rinit, boğaz kandidiyazis, vb.

Oral kandidiyazis tedavisi 2-4 hafta sürer. Süre, hangi ilaç mikroskopunun kullanılması gerektiğini düşünür.

Antimikotikler reçete ederken (antibiyotikler bir dizi imidazol ve polien türevleridir), tedavi süreci 2-3 hafta sürer. Bu süre boyunca, hasta ağız boşluğuna solüsyonlar, aerosoller, jeller, damlalar, çiğneme tabletleri ile davranır. Uygulanabilir:

Bu ilaçları almak etkiliydi, onları ağızda tutmak için mümkün olduğunca uzun süre gerekir. Örneğin, tabletler uzun bir süre çiğnenmeli ve uzun bir süre ağızda bir yulaf ezmesini tutacaktır. Tabletleri bir süspansiyon haline getirebilir ve hoş olmayan tadı% 50 sükroz ekleyerek aydınlatabilirsiniz. İlaç bir çözüm ise, sulamalar kompresleri tercih etmelidir. Antifungal merhemler, sandviç uygulamaları biçiminde uygun bir şekilde kullanılır (ilaç, iki yün pamuk tabakası arasına yerleştirilir).

Eğer doktor antiseptiklerle ağrının durulanması veya yağlanması gerektiğini görürse, tedavi 3-4 haftadan biraz daha uzun sürecektir. Daha önce, uzun süreli kullanımı, mukoza zarında tahrişe yol açan sadece bu amaçla kullanıldı. Bu, sulu yeşilin gliserin ve Lugol içindeki bir boraks solüsyonudur . Bugün ağız, günde iki kez% 0.05 klorheksidin diglükonat veya Miramistin ile durulanır . İkinci ilaç daha iyi başa çıkıyor ve neredeyse tatsız ama daha pahalıya mal oluyor.

Miramistin ve klorheksidin karşılaştırması (tablo) .

İleri vakalarda, erozyonlar ve ülserler havada oluştuğunda, daha fazla sistemik ilaç (tablet) alınması gerekecektir. Bunlar ketokonazol , flukonazol , itrakonazol içerir .

Soru 3. Bağırsak kandidiyazının tedavisi nasıl yapılır?

mini Bağırsak kandidiyazının ana semptomları karın ağrısı, karnın sürekli olarak şişmesi, şişkinlik, mukus yamaları olan gevşek dışkıdır. Ayrıca sandalyede beyaz peynirli pulları görebilirsiniz. Kandidiyazisin ek belirtileri yüzünde döküntüler, çeşitli dermatitler , sırtta ve vücudun diğer kısımlarında döküntüler.

Bağırsak kandidozunun tedavisi, hangi hastalık formunun teşhis edildiğine bağlıdır. Bu nedenle, invazif olmayan kandidiyaz (hafif form) ile resorptif antimikotik levorin, nistatin , netamisin reçete edilir; invaziv bir formu ile (nadirdir, diğer organları etkiler), flukonazol, ketokonazol, intraconazole almak gereklidir. Bununla birlikte, sistemik antifungal ilaçlar sıklıkla yan etkilere neden olurlar ve her zaman çok sayıda fungus kolonisinin yaşadığı ileumun seviyesine ulaşmazlar.

Antifungal antibiyotik Pimafucin yüksek fungisit potansiyeline sahiptir. Klinik pratikte, bu ilaca direnç gösterebilecek veya bu ilaca alışabilecek mantarlarla henüz karşılaşılmamıştır. Pimafucin sadece bağırsak lümeninde hareket etmeye başlar ve gastrointestinal kanalda emilmez. İlacın avantajı, hamilelik ve emzirme döneminde kullanımının olasılığı olarak düşünülebilir.

Yetişkinlerin Pimafucin 1 t 4 p almak için tavsiye edilir. 7 gün boyunca günde. Talimatları okuyun .

Soru 4. Cilt ve tırnakların kandidiyaz tedavisi nasıl yapılır?

Cildin kandidiyazı sıklıkla cildin büyük kıvrımlarında görülür: kaşıntılı, interdigital, meme bezlerinin altında, koltuk altına. Bazen interdigital kıvrımlarında pürülan içerikli çatlaklar, çatlaklar ve peeling görülür. Enflamasyon alanları büyük alanları kaplayabilir ve otopsi durumunda, arkalarında kırmızı-maroon erozyonu bırakırlar. Harici olarak, deri kandidiyazı geniş bir yanığa benziyor.

Candida cinsinin mantarı periungual silindiri etkiliyorsa, önce şişer ve sonra soyulmaya başlar. İlk başta tırnak tabağı acı çekmeye başlar: daha ince veya kalınlaşır, parçalanmaya başlar. Genellikle iltihap kendi kendine yok olur, aksi takdirde tedavi gereklidir.

Deri lezyonları ve kıvrımlar etkilenirse, polene serisinin antibiyotikleri krem, solüsyon veya merhem formunda reçete edilir. Bu:

Semptomlar tamamen ortadan kalkıncaya kadar günde 1-2 kez uygulanır ve tekrar dezenfeksiyondan kaçınmak için 7-10 gün daha uygulanır. Yerel ilaçlar yardımcı olamadıysa, o zaman sistemik antimikotikler alınmalıdır: flukonazol, orungala. Dozları vücut ağırlığına ve yaşına bağlıdır.

Periungual tırnakların ve tırnakların kandidozu durumunda, sistemik ilaçları da kullanabilirsiniz: 2-3 ay boyunca flukonazol, her biri 150 µg, nabız tedavisi yöntemiyle Orungal . Tırnak mantarını Candida ile tedavi edebilirsiniz (ilaç çeşitli şekillerde mevcuttur). İnce bir tabakada, sabunla önceden yıkanmış ve nötr pH'a sahip olan iltihap alanına uygulanır.

Soru 5. Boğazda kandidiyaz nasıl tedavi edilir?

Sıcaklık yükselirse, yutmak acı verici oldu, iştah kötüleşti ve bir süre sonra damak, bademcikler ve tapınaklar üzerinde grimsi-beyaz bir çiçek ortaya çıktı, sonra Candida mantarları muhtemelen boğazımı vurdu . Boğazdaki Candida mantarının tedavisi diğer kandidiyaz tiplerine uygun olarak gerçekleştirilir. Bu nedenle, durulama için Lugol , heksetidin, potasyum permanganat, klorheksidin, bakır sülfat, propolis kullanılır. Gliserin içindeki bir boraks çözeltisine batırılmış bir pamuklu çubukla boğazını yağlayabilirsiniz, bir metilen mavisi ve parlak yeşil çözeltisi. Bu ajanların sıklıkla tahrişe neden olduğu göz önüne alındığında, imidazol topikal antibiyotik alma olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır: nistatin, amfoterisinam, ketokonazol, flukonazol çiğneme tabletleri.

Şiddetli vakalarda, Fungitsin, Nystatin , Mycostatin tabletlerini çiğnemeden içeri almak günde 3-4 kez gereklidir. Kurs en fazla 10 gün sürmektedir. Flukonazol ve ona dayalı preparatlar kanıtlanmıştır: Diflucan , Fucis , Mikosist . Tedavi süresi ve dozaj doktor tarafından belirlenir.

Fungal bademcik iltihabı da vardır ( genellikle çocuklarda )

Soru 6. Kandidiyazın en etkili tedavisi nedir?

kaşıkla hapları yiyin Tedavi sadece hastalık mağlup edilmeyi başarıyorsa etkili sayılır. İşte sadece antifungal sistemik ve yerel ilaçlar her zaman başarılı olmaz. İlk olarak, ilacın bileşenlerine azaltılmış bireysel duyarlılık ortaya çıkabilir. İkincisi, mantarlar ilaca karşı bağışıklık geliştirebilir. Böylece birkaç yıl önce, Nystatin iyi ayakta duruyordu, sadece maya mantarları ona karşı direnç oluşturuyordu. Amfoterisin ve Levorin, yüksek toksisiteleri nedeniyle reçete yazmamaya çalışırlar.

Modern tıpta, flukonazol bazlı ürünlere tercih edilir. Bunlar Diflucan , Mycosyst, Flucostat , Diflazon. Bunlar, sindirim sisteminde iyi emilir, vücut tarafından% 90 oranında emilir, uzun süreli bir etkiye sahiptir ve daha önemlisi kadınlar için hormonları etkilemez.

Bir başka iyi ilaç Pimafucin fitilleridir . Neredeyse kontrendikasyonları yoktur (hamile kadınlara ve çocuklara izin verilir), vücuda zarar vermez ve en önemlisi kusursuz çalışır: Pimafucine karşı dirençli olan hiçbir mantar saptanmadı.

Kandidiyazın başlangıç ​​aşamalarında, lokal antifungal ajanlar da etkilidir: bunlar sadece mantarın lokalizasyonu yerine geçer, pratik olarak kan dolaşımına girmez ve boşaltım organlarını (böbrek ve karaciğer) etkilemez.

Soru 7. İlaç "Candide": hangi durumlarda kullanılabilir?

Candide, mukoza ve deride çeşitli mantar enfeksiyonları için kullanılan sentetik bir antifungal ilaçtır. Eczanelerde bir solüsyon, toz, krem ​​şeklinde Candide satın alabilirsiniz. Krem sistemik dolaşıma nüfuz etmez ve bu nedenle yan etkiler pratikte yoktur. Yüzeysel kandidiyazisi olan herkes kullanabilir. Hamile kadınlar istisna değildir. Benzer şekilde toz şeklinde Candide kullanılır.

Candida tırnak mantarının nadir durumlarda çözelti ile tedavisi cildin kızarmasına neden olur ve bu nedenle ilacın ana aktif maddesi olan klotrimazole karşı aşırı duyarlılığı olanlar hariç tüm hasta kategorilerine de uygulanabilir. Yenidoğanlardaki mukoza zarının kandidiyazı durumunda çözelti uygulanabilir (dikkatle): bir Candide solüsyonuna batırılmış bir parmak üzerinde steril bir bandaj sarılır.

Vajinal kandidiyaz Candide jeli ile tedavi edilir, ancak menstürasyon sırasında hamileliğin ilk üç ayında (ikinci ve üçüncü - sadece hekimin gözetiminde) kullanılamaz. Merhem ve çözelti, cildin bütünlüğünü ihlal eden kişiler için uygun değildir.

Soru 8. Kandidiyaz geleneksel tıp tarifleri ile tedavi edilebilir mi?

Geleneksel ilaçların reçeteleri ile Candida mantar tedavisi, ana bileşenleri otlar olduğu ve antimikrobiyal, anti-inflamatuar, kurutma, dezenfekte edici özelliklere sahip olduğu için, destekleyici bir rol oynar. Bununla birlikte, bitkisel ilaç mantar enfeksiyonunun nedenini ortadan kaldırmaz, ancak sadece hastalığın gelişimini engeller ve bazı durumlarda nüksetmeyi önlemeye yardımcı olur. Bitkisel ilaç ile bir doktora danışmak ve ilaç tedavisini tamamlamak daha iyidir.

Soru 9. Diyet kandidiyazdan kurtulmaya yardımcı olur mu?

candidiasis_virus Bazı beslenme kurallarına uygunluk, kandidiyazdan hızlı bir şekilde kurtulmaya yardımcı olacaktır, çünkü mantarlar aktif olarak çoğalır ve yeterli miktarda karbonhidrat ve şekerle beslenir. Eğer vücuda yemekle girmezlerse, mantarlar yetişemeyecektir. Bu nedenle, tedavi sırasında kullanılması tavsiye edilmez:

 • Herhangi bir meyve suyu;
 • Süt ürünleri;
 • Tatlı meyveler ve ürünleri;
 • Şeker (sade, kahverengi, pudra şekeri, bal, şeker pancarı).
 • Alkol.
 • Patates, havuç.
 • Unlu mamuller ve mayalar diğer formlarda.

Diyet yumurta, ekşi meyve ve sebze, yağsız et ve balık, süzme peynir, laktoz içermeyen süt ürünleri içermelidir. Zoogli son derece yararlıdır: süt ve kombucha, deniz pirinci.

Soru 10. Çocuklarda kandidiyaz nasıl tedavi edilir?

Çocuklar yetişkinler ile aynı tür kandidiyaz deneyebilirler. Bununla birlikte, hastalığın tedavisi için birçok ilaç, çocuklar tarafından alınamaz.

Çocukların kandidiyazı teşhisi konursa, tedavi aşağı gelir:

 • soda çözeltisi, fucorcin , parlak su çözeltisi, miramistin ile temiz bir oral bandajla durulama veya tedavi etme;
 • Kremlerin , damlaların, çözeltilerin topikal uygulaması ( Nitrofungin , Travogen , Nizoral , Pimafutsin ). Bu ilaçlar bir doktor tarafından reçete edilir, ayrıca tedavi sürecini de kontrol ederler;
 • tırnakların iyot, merhem (levorin, sülfür-salisilik, amfoterisin, nistatin ), krem "Klotrimazol" bir alkol çözeltisi ile tedavi.

İlaç "Pimafucin" çocuğun bedeni için en güvenli olarak kabul edilir.

Tedavi sırasında, patojenik mikroflora ve mantarların büyümesini engelleyen bağışıklık, vitaminler, bakteriyel ilaçları arttıran ilaçlar almak mümkündür.

44 yorum

 • Julia :

  Geleneksel tıp önleme için iyidir. Fakat akut dönemde, bu biraz yardımcı olur. Şahsen, Candidiosis için kanıtlanmış ve tedavi ettiğim bir şey var - Candide. Birden fazla kez hızlı pamukçuk kaldırmaya yardımcı oldu. Aynı zamanda sağlığa zarar vermeden.

 • Catherine Smirnova :

  Çocuğa pamukçuk ve sürgün pisyunu tedavi etmek için Candide reçete edildik (çünkü doğumdan sonra çocukların başını açması ve birikmiş beyaz Kaku'yu çıkarması gerektiği ortaya çıkıyor). Onu aldılar, krema üzerine yazılıyor: “SADECE DIŞ MÜKEMMELLİK İÇİN”, ama onlar için pamukçuku nasıl tedavi edebilirler, yutar mı? Ve ondan kaşıntı olabilir. Ve eğer küçük bir pisyun çizirsem ve kaşınırsa, o zaman ne yapmalı?

  • Yönetici :

   Merhaba Catherine! Bebeğin örneğin bir bebek bezi giymek için ellerine krem ​​sürmesini önlemek için mümkün olan her şekilde gereklidir. Ve kaşıntı olmadığından emin ol. İnan bana, hastalığı tedavi etmezseniz kaşıntı çok daha güçlü olacaktır.

 • Alexey :

  Yazı için teşekkürler! Tavsiyenize çok yardımcı. Harika site!

 • Natalia :

  bağırsak kandidiyaz tedavisi nasıl?

 • Nina :

  Çivilerden Candida'dan kim kurtuldu? Bacaklarımda ve ellerimde başparmaklarımda, 3 yıl boyunca acı çekiyorum. mycosporus almak için reçete, yardımcı olmadı, yeni olanlar büyüyor, ontorutin reçete, 6 ay-8 yumru kesmek, karaciğer, sıfır duygusu dikti. Ne yapacağımı bilmiyorum ...

  • Mila :

   1. Diflucan - 50 mg. - 8 hafta boyunca günde 1 tablet
   2, pimafucin - krem ​​- günde 1 kez - tırnak silindirinde günlük ve etkilenen cilt
   3, Exoderil% 1 çözüm - etkilenen tırnak üzerinde günlük.

 • Karina :

  Nina, ve sadece tırnaklarını vurdun ve bu mu? Pekala, bu mantarlardan çok miktarda vernik var. Başka bir şey, eğer bir mantarınız varsa etraftaki cilde yayılır. O zaman özel bir krem ​​kullanmalısın. Kendi deneyimimden Akriderm GK'yi tavsiye edebilirim. Mükemmel mantar öldürür ve cilt geri yükler. Ve herhangi bir hap olmadan.

 • Christina :

  Harici kullanım için adaylar aldık ve boğazını tedavi ediyoruz.

  • Doc :

   Merhaba

   Bir sprey ya da bir Lugol çözeltisi biçiminde, Miramistin'den daha iyi bir boğaz için.

   Candide kremi içeri girmesi tehlikelidir ve resmi talimatlarda yasaklanmıştır.

 • Anna :

  Hoşgeldin! Lütfen kandidozun bir kadının meme altından nasıl tedavi edileceğini söyle lütfen?

  • Doc :

   Merhaba

   Candide veya Terbinafine gibi antifungal krem.

   Kandidiyaz olduğundan emin misin?

   • Anita :

    Hoşgeldin! Yaklaşık bir aydır E. coli için tedavi edildim, çok fazla ilaç vardı. Sonra tekrar antibiyotiklerle tedavi edilen Gardnerella geldi. Şimdi, tedaviden sonra, alerjiler ortaya çıktı ve meme altında mantar, kaşıntı yok. Dermatolog nitrofungin, Candide B tozu ve flukonazol (tabletler) reçete. Bir alerjinin geçmesinden sonra mantarın tedavi edilmesinin gerekli olacağını söyledi. Kızarıklık sadece parmaklarda kalır, parmakların kaşınması uzun bir süredir gider, ama bunun meşru olup olmadığını bilmiyorum (yine çok fazla ilaç!). Belki sadece bir şey yeterlidir? Flukonazol içmemesi mümkün mü?

    • Doc :

     karşılama

     Düzgün iyileşmek ve daha sonra nüksetmeler ile acı çekmemek daha iyidir. Doktorun dediği gibi, doğru yiyin, diyete vitamin ekleyin ve antibiyotiklerin bitmesinden sonra - probiyotikler.

 • Svetlana :

  Yardım, çünkü bahar, tırnaksız hayatı anlayamıyorum! Tırnak rulosuyla başladım, şişti, püy serbest bırakıldı, mümkün olan tüm losyonları ve merhemleri yaptım, şimdi dört hafta geçti, tırnağım pütürlü, pul pul dökülmüş, cilalanmış ve çivi altından, pus, çiviye sardı, Antibiyotik içmeye başladım ve tekrar deniz tuzu ile narin sabunu koydum, sonra ne yapacağımı bilmiyorum, doktorların ulaşamayacağı bir yerdeyim, x *** m'ye ayırabilirim, henüz güçlü değilim!

  • Doc :

   Zdravtsuyte,

   Issız bir adada iseniz konuşun. En yakın hastanede dermatolog yoksa, terapiste gidin.

   Mantar nadiren takviye neden olur. Ne var ve nasıl tedavi edilebileceğini, sadece bir doktor diyor.

 • Valentina :

  Merhaba Bağırsak mantar nasıl tedavi edilir. Ve ayaklarda ise karanlık noktalar ortaya çıktı. Kaşıntı vardı. Mantardan bir demet krem ​​denedim, yardım etmeyin. Ne yapmalı?

  • Doc :

   İyi öğleden sonra Pimafucin tabletleri bağırsaklar için en iyisidir.

   Durma hakkında, belki yanlış bir şey yapıyorsun. Çoğu zaman hastalar daha iyi hissettikleri anda tedaviden ayrılır, merhem leke ve kaşıntı ortadan kalktıktan sonra lezyon yerine başka bir hafta boyunca tedavi edilmelidir. Ayakkabıları dezenfekte etmek ve tüm aile üyelerini kontrol etmek gerekiyor.

 • Valentina :

  Merhaba Söylesene, Candida bağırsaklarımda bulundu. Ve ayaktayken karanlık noktalar ortaya çıktı. Kaşarlar. Neredeyse tüm merhem mantardan denedim, bu yardımcı olmuyor. Ne yapıyorum Yardım lütfen tavsiye.

 • Medine :

  Merhaba, bebeğim 1.5 yaşında, candida mantarı bulunan bir ateşi geçti, ama herhangi bir semptom yok. Nistatin ve klotrimazol fitilleri hiç sonuç vermedi, lütfen bana daha etkili tedaviyi önceden bildirin.

  • Doc :

   karşılama

   Pimafucin tabletleri bağırsaklar için tasarlanmıştır, kan içine emilmez.

 • Galina :

  Kandidiyaz meme altında ilerliyor. Candida krem ​​B. ile tedavi edilir. Kaşıntı ve kızarıklık giderir, ancak uzun sürmez. Dermatoveneolog, kremler dışında hiçbir tedavi şekli olmadığını söyledi. Ve korkunç bir şey yok, görünüşte menopoz yüzünden, kendisi tarafından geçecek. Ama zaten 5 yıldır, bu kandidiyaz formu ilerliyor. Kandidiyazın bağırsaklara yayılmasından korktum (daha önce dysbacteriosis ile hiçbir problem yaşanmadan, artık daha sık gözlenen) ve ayak ve ayak tırnaklarına, pamukçuk semptomları da ortaya çıkmaya başladı. Korkunç oldu, ama doktora gitme arzusu yok. Başka doktorumuz yok. Genellikle tedavi edilir veya edilmez?

  • Doc :

   karşılama

   Evet, tedavi edilir. Birisi, biri için daha kolay ve hızlıdır. Ama bu tedavi edilemez bir hastalık değildir.

   Krem yardımcı olmazsa, günde 50 mg flukonazol tabletleri deneyin. Tüm semptomlar geçtikten 3-4 gün sonra alımı durdurmak gerekir, ancak minimum tedavi süresi 2 hafta, en fazla 30 gündür.

   Hijyen de çok önemlidir, yatak ve kıyafetleri sık sık değiştirin, evinizi temiz tutun.

 • Tatyana :

  İyi akşamlar, yeğenim Kagdid mantarının dysbacteriosis'in arka planına karşı, 1.5 yaşında, etkilenen bölgeler yaranın uzuvlarında ortaya çıkıyor, nasıl tedavi edilir?

  • Doc :

   karşılama

   Sistemik problemleri, dysbacteriosis veya başka bir şey, aksi takdirde hiçbir şey, tedavi etmek için gereklidir. “Klinikler” bölümüne bakınız.

 • Marina :

  Lütfen bana söyler misiniz? Bağırsak kandidiyazis için pimafucin tabletleri gerekir.Gemania'da sadece pimafucin tabletleri rezorpsiyon için kullanılabilir. Onları alabilir miyim?

  • Doc :

   karşılama

   "Pimafucin Lutschtabletten" olmalıdır, çok küçük bir dozaj vardır ve ağız boşluğunun tedavisi için oldukları açıktır.

   Ek olarak, normal tabletler, "doğru vuruş" için enterik kabuktadır, bu nedenle pastiller çalışmayacaktır.

 • Mark :

  karşılama
  Boğazımda konvansiyonel antifungal ve orofaringeal tohumlara dirençli bir kandida (10x6) buldum ve sadece amfoterisin ve flusitozine karşı hassasiyet gösterdim. Onları nereden alabileceğim ve ne kadar alacağım?

 • Marina :

  Cevabınız için teşekkür ederiz, sağdasınız 10 mg Latchtabletten sağ - Almanya'da sadece Pimafucin tabletleri satılıyor, bana daha iyi olanı söyleyin: Rusya'daki bağırsaklar için Pimafucine sipariş edin veya NISTATIN kullanın? Oradaki yerel eczanelerde.

  • Doc :

   karşılama

   Karaciğer veya kronik hastalıklarla ilgili herhangi bir sorun yoksa, nistatin uygundur. Ve reçetesiz satılırsa, Rusya'da reçeteli bir ilaçtır.

 • Alina :

  Merhaba, ben genital organları ve ağız boşluğu ve muhtemelen tüm vücudun pamukçuk var, jazica pamukçuk hakkında endişeli (her gün daha fazla beyazlatma, ağız kokusu, ben smear Candid çözüm yardım etmedi, bir şey tavsiye pozhalusta

  • Doc :

   karşılama

   Bir miktar hap almanız gerekiyor, sadece güvensiz ve bunları kendiniz yazamıyorsunuz, bir doktora danışın.

 • Victoria :

  Hoşgeldin! Bağırsak kandidiyaz tedavisi için Pimafucin al, tedavi için yeterli olacak mı yoksa hala Pimafucin fitiller almak gerekir mi?

  • Doc :

   karşılama

   Yeteri kadar hap. Sadece vajinal kandidiyaz varsa, vajinal fitiller ekleyin.

 • Angela :

  Merhaba, bugün kulakta da mantar olabileceğini öğrendim Atanan Futsis jel. Ayrıca vajinal kandidiyaz için tedavi alıyorum. Soru şu, vajinal kandidiyazdan gelen antibiyotikler, tüm vücuttaki mantarı öldürüyor mu? Teşekkür ederim.

  • Doc :

   karşılama

   Haplar vajinalden reçete edilirse, tüm vücut üzerinde hareket ederler.

   Ancak kulak için örneğin daha fazla dozaj gerekebilir, bu nedenle yerel ilaca kesinlikle ihtiyaç vardır.

 • Irina :

  Merhaba Söyleyin lütfen, lütfen, bir antibiyotik ve metronidazol ile birlikte 600-650 mg'lık bir günlük dozda flukonazol içilebilir. 400 mg yeterli değildir (bağırsak kandidiyazı dışında, çevre dokularda kronik olarak tekrarlayan bir enfeksiyon vardır). Sadece bir gün, bir talimatta, bazı durumlarda günlük dozun 800 mg'a çıkarılabileceğini buldum.

 • Tatyana :

  Merhaba Ketokanazol gastrik kandidiyaz için reçete edildi, karaciğerde basit bir kist, bu ilacı almak tehlikeli midir? Teşekkür ederim.

  • Doc :

   karşılama

   Resmin tamamını bilmeden bir cevap vermek imkansızdır. Doktor kist hakkında bilgi sahibi olsaydı, her şey yolunda.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.